دریافت فایل: گزارش کارآموزی تابلوهاي برق

مطالب دیگر:
📂پاورپوینت تعادل و روش مطالعه پايه سوم📂پاورپوینت با موضوع تنش📂پاورپوینت تئوری الاستیسیته (مسائل تئوري ارتجاعي در حالات خاص)📂پاورپوینت جشنواره نوجوان خوارزمی با رویکرد کارآفرینی (محوردست سازه ها)📂پاورپوینت حکومت سربداران نخستین حکومت شیعی درایران📂پاورپوینت حسگر های نور (اهميت نور در کشاورزی)📂پاورپوینت حفاظت بارهای حساس در مقابل افت ولتاژ ها (سمینار مدیریت مصرف ویژه صنایع)📂پاورپوینت خلاصه ي كتاب امام علي (ع) ازنگاه انديشمندان غيرشيعه📂پاورپوینت درس تاریخ تحلیلی صدر اسلام (کتاب شیعه در اسلام )📂پاورپوینت دوپینگ (Doping)📂پاورپوینت درباره ذره ی ‌باردار در ميدان مغناطيسي📂تئوری شبکه های عصبی📂پاورپوینت راهبرد شاخه و حد (Branch and bound)📂پاورپوینت روش مالتی پلکس OFDM📂پاورپوینت شكست الكتريكي در عايقها (اصول مهندسي فشار قوي)📂پاورپوینت شناخت کشورهای مشترک المنافع (CIS) و راههای توسعه روابط بازرگانی و اقتصادی📂پاورپوینت مرور اولویتهای فروش📂پاورپوینت (بچه حیوان) Baby animal📂پاورپوینت کتاب کار نمای کلاسی انرژی📂پروژه ی فلش جنگ خروس ها به همراه فایل سورس
مشخصات فایل مورد نظر در مورد گزارش کارآموزی تابلوهاي برق آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.
دانلود گزارش کارآموزی, دانلود کارآموزی, دانلود پایان نامه, دانلود مقاله, دانلود جزوه, دانلود نمونه سوالات
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود

فرمت فایل: ورد قابل ویرایش

تعداد صفحات:49

مقدمه

تعاریف اولیه تابلو

تابلوهای برق

تابلوی فرعی

انواع تابلوها

خصوصیات تابلوها

حفاظت الكتریكی تابلو

طریقه ساخت

نقشه كشي تابلوها

ساخت تابلوها

انواع مدارات فرمان

حفاظت تجهيزات و نفرات در تأسيسات الكتريكي تابلو

فيوزها

تقسيم بندي فيوزها

اندازه استاندارد فیوزها

محافظت سیم ها و کابل های انشعاب معمولی

كنتاكتور (كليد مغناطيسي)

جريانهاي نامي كنتاكتور

قطع كننده حرارتي (رلة حرارتي يا بي متال)

كليد محافظ

شستي

ليمت سوئيچ يا ميكروسوئيچ

رله هاي زماني (تايمرها)

لامپ سيگنال

كليدهاي تابع فشار (كليدهاي گازي)

كليدهاي شناور

چشمهاي الكتريكي (سنسورها)

نقشه هاي مدار كنترل

حروف شناسايي

شماره گذاري و نمايش تعداد كنتاكتهاي كنتاكتور

شماي فني يا نقشه تك خطي

اصول کلی طراحی مدارهای فرمان

تحليل انواع مدارات فرمان

راهنماي انتخاب درجات حفاظتي براي تابلوهاي بكار رفته در شبكه هاي توزيع

شينه هاي بكار رفته در تابلو

مقدمه

رشته تابلوسازی رشته ای ترکيبی می باشد. تابلوی برق در حقيقت يک محفظه می باشد که تجهيزات الکتريکی را در بر می گيرد و البته تابلو ها می توانند در بر گيرنده تجهيزات پنيوماتيک نيز باشند مانند شير های برقی ، کمپرسور و …. به طور کلی لازم به ذکر است که جهت فراگيری فنون مربوط به تابلوهای برق نياز به فراگيری چندين آيتم اصلی می باشد که در ذيل به اختصار عنوان می کنم :

1- اصول کلی و استانداردهای مربوط به تابلو های برق و محفظه های الکتريکی مانند درجه حفاظتی IP و درجه بندی جداسازی محفظه ها Segregation و مقابله با عوامل جوی و …

2- اصول تخصصی در مورد تابلو های برق ، مقادير نامی مانند ولتاژ و جريان نامی و..

3- آشنايی با تجهيزات الکتريکی و عملکرد آنها و نحوه انتخاب صحيح آنها

4- آشنايی با تاسيسات الکتريکی وآُشنا با محاسبات مربوطه

5-آشنايی با دروسی مانند رله و حفاظت سيستم ها – طرح پست الکتريکی

و …

6- آشنايی با طراحی مدارات فرمان و کنترل و لاجيک

جهت فراگيری هر يک از فنون ياد شده لازم است به صورت جداگانه اقدام به فراگيری نمود. البته وقتی تنها در مورد تابلو های برق صحبت به ميان می آيد آيتم های يک و دو فوق الذکر بسيار پررنگ تر می باشند. البته در حرفه تابلو سازی علوم مهم ديگری نيز نقش دارد که از نام بردن کليه آنها صرف نظر می کنم مانند علم ارگونومی و ….. به صورت کلی در مورد تابلو های برق اصول کلی و استاندارد و همچنين تعاريف کلی وجود دارد و بسيار حائز اهميت است مثلا نوع تابلو از نظر ساختمان آنها به عنوان مثال تابلوهای ايستاده – ديواری – ميزی – رک و … و هر يک از آنها ساختمان منحصر به فردی دارند و کاربرد آنها نيز متفاوت است.

تعاریف اولیه تابلو

تابلوهای برق

انواع تابلوها :تابلوی ايستاده قابل دسترسی از جلو- سلولی-تمام بسته ديواری كه خود اين تابلو ها می توانند اصلی- نيمه اصلی و فرعی باشند.

تابلوی اصلی: در پست برق و بطرف فشار ضعيف ترانس متصل است.

تابلوی نيمه اصلی : اين گونه تابلو ها ی برق بلوك ساختمانی يا قسمت مستقلی از مجموعه را توزيع و ازتابلوی اصلی تغذيه می شود .


برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود